SZKOLENIA

Szkolenia z samoobrony i sportów walki.

Klub KENKO będący operatorem MASADA FIGHT CLUB, od 2017r prowadzi szereg szkoleń z samoobrony oraz sportów walki. Warsztaty, szkolenia i kursy są realizowane dla różnych grup zorganizowanych, w tym szkół, firm i instytucji. Event firmowy z podstawami samoobrony? Integracja firmowa? Kurs samoobrony dla uczniów szkół ? Kurs na licencję instruktora samoobrony? Poniżej lista warsztatów, które organizujemy.

Bezpieczna Warszawianka.

Kurs z podstaw samoobrony dla kobiet to nasze ulubione warsztaty. Dzięki nam, wiele kobiet poznało jak być trudnym celem na ulicy. Co nas wyróżnia? Doświadczenie w dziedzinie samoobrony dla kobiet. Uczymy nie tylko technik ale rozpoznawania zagrożenia i jego unikania. Na naszych warsztatach „bezpieczna kobieta – Safe Woman” nie będziesz praktykować technik ze sportów czy sztuk walki. Kopnięcia low kick? Dźwignie w parterze i inne fajne ale nieefektywne techniki w realnym ulicznym zagrożeniu? To nie u nas. Śmiało możemy powiedzieć, że nasze kursy samoobrony dla kobiet są jednymi z najlepszych. Organizujemy je głównie w Warszawie, woj. mazowieckim oraz na wyjazdach integracyjnych a jedną z prowadzących jest Monika – doświadczona adeptka Krav Maga. Jeśli chcesz dołączyć do grupowego kursu, kliknij „samoobrona dla kobiet w Warszawie”

Warsztaty bezpieczeństwa osobistego dla nastolatków.

Wiemy jak dużo jest agresji w szkołach i poza nią. Twoje dziecko musi wiedzieć jak unikać niebezpieczeństwa, jak się bronić gdy zostanie zaatakowany oraz gdzie szukać pomocy. Szkolenie z podstaw samoobrony dla nastolatków zazwyczaj prowadzimy w szkole podczas lekcji wf lub na otwartych warsztatach. Takie lekcje samoobrony sprawdzą się gdy Twoje dziecko zmienia szkołę, np. z podstawówki na średnią i będzie wkraczać w nowy świat, który jest ciekawy ale może również być niebezpieczny. Przykładowa lekcja z podstaw samoobrony:

I. Przedstawienie instruktorów oraz zasad bezpieczeństwa na zajęciach.

II. Unikanie zagrożeń – omówienie zasad bezpiecznego powrotu ze szkoły, przebywania w szkole oraz poza szkołą.

III. Czy zgłaszać agresję słowną, przemoc fizyczną ? Do kogo się zwrócić?

IV. Rozgrzewka

V. Przedstawienie możliwości zachowania w przypadku zaczepki – bezpieczna pozycja walki, zasada „otwartych dłoni”, rozmowa i oddalenie się.

VI. Czy mam prawo się bronić ? Krótkie omówienie przekroczenia granic obrony koniecznej.

VII. Nauka techniki obrony w przypadku uderzenia ciosem sierpowym czyli jak przetrwać pierwszy atak. Zastosowania techniki shield jako bezpiecznej formy ochrony głowy i twarzy.

VIII. Technika whiplash – bezpieczny kontratak.

IX. Bezpieczne wstawanie. Jak się bronić gdy upadłem na ziemię.

X. Zakończenie – rozdanie certyfikatów.

Podstawy realnej samoobrony dla klubów sztuk i sportów walki

Instruktorzy klubu KENKO wywodzą się ze sztuk walki. Wiele lat trenowania karate kyokushin,  dało ogromne podstawy do rozwoju w skutecznych systemach walki wręcz oraz samoobrony jak Krav Maga czy Defendo. Mimo piękna, które oferują sztuki i sporty walki warto zainteresować się tymi systemami aby poznać skuteczną samoobronę i być trudnym celem podczas ulicznych konfrontacji. Czy karate jest skuteczną sztuką samoobrony ? Nie, to super sztuka walki z określonymi regułami. Czy na zajęciach karate uczą samoobrony ? Tak. Bo każdy sport i sztukę walki można podciągnąć pod samoobronę. Nasze kursy to wypracowane schematy przetrwania. Tak, nie tylko technika ale umiejętność bycia bezpiecznym w miejskiej dżungli. Konkretne warsztaty dla konkretnych ludzi a takimi są ćwiczący sporty i sztuki walki.

Kurs na instruktora samoobrony

Jeśli ćwiczysz sporty lub sztuki walki albo jesteś adeptem Krav Maga czy też systemów combat i chcesz rozpocząć pracę jako instruktor samoobrony to warto zainteresować się naszymi kursami pozwalającymi zdobyć uprawnienia w tym zakresie. Co nas wyróżnia? Uczymy jak uczyć innych skutecznej samoobrony na kursach grupowych i zajęciach indywidualnych. Najważniejszy atut naszych kursów na instruktorów samoobrony w Warszawie to duża liczba praktyki z prowadzenia zajęć. To zapewnia nasz klub, który posiada własną salę treningową oraz kilka grup Krav Maga, w tym krav maga dla dzieci i nastolatków oraz grupę samoobrony dla kobiet. Dzięki nam zdobędziesz doświadczenie a to jest najważniejsze w pracy instruktora czy też trenera. Dodatkowo, zdobędziesz wiedzę na temat uzupełniania treningów samoobrony treningami cross fight. Ucz się od praktyków nie od laików. Dołącz do naszego kursu na instruktora samoobrony w Warszawie. Grupowo i indywidualnie. Dziennie lub weekendowo. Jesteśmy elastyczni i wiemy, że sport to pasja i trzeba ją łączyć z obowiązkami służbowymi. Po kursie otrzymujesz uprawnienia do bycia instruktorem rekreacji ruchowej specjalność: samoobrona.

Szkolenia z samoobrony dla firm

Warsztaty z samoobrony dla firm to nauka samoobrony podczas wyjazdów integracyjnych oraz szkoleń firmowych. Event firmowy z samoobroną to doskonała forma integracji pracowniczej. Kursy firmowe są tak skonstruowane, żeby każdy uczestnik, bez względu na formę sportową mógł z nich skorzystać. Podczas imprezy firmowej uczymy rozpoznawania zagrożenia oraz prostych technik obrony. Zapraszamy do kontaktu.

Podsumowanie

Nasi instruktorzy to doświadczeni profesjonaliści i pasjonaci. Jesteśmy w stanie zorganizować każde szkolenie związane ze sportami walki, samoobroną oraz inne z dziedziny związanej ze sportem i rekreacją ruchową. Więcej w zakładce „O NAS

Telefon 882 042 495