Dlaczego warto zacząć trenować brazylijskie jiu jitsu?

Brazylijskie jiu-jitsu to sztuka walki, opierająca się głównie na chwytach. W BJJ nie ma uderzeń i ciosów, tylko techniki chwytane. Jest to połączenie judo, zapasów i form, które występują tylko w tym konkretnym stylu walki. Dlatego też, wiele osób – dzieci i dorosłych wybiera tą sztukę walki jako formę dobrej rekreacji ruchowej. W Warszawie jest kilka klubów sportów walki, które oferują treningi BJJ.

Czym jest brazylijskie jiu-jitsu?

Jak wspomniano na wstępne, brazylijskie jiu-jitsu jest zaliczane do grupy chwytanych sztuk walki czyli takich, które nie uwzględniają ciosów i kopnięć. Choć walka sportowa zaczyna się w pozycji stojącej, to jednak szuka swoich rozwiązań w walce na ziemi. Jeden z wybitnych trenerów John Danaher (czarny pas z rąk Renzo Gracie) opisuje system walki  jiu-jitsu w czterech etapach:

  • sprowadzenie przeciwnika do parteru,
  • przejście/ominięcie linii jego bioder zwanej gardą,
  • kontrola przeciwnika w pozycji, gdy leży on na plecach,
  • zastosowanie wybranej techniki kończącej w postaci dźwigni lub duszenia, która zmusi rywala do odklepania i zakończenia walki.

Od jakiego wieku warto zacząć brazylijskie jiu-jitsu?

BJJ jest dla każdego. Nie jest ważne ile masz lat, czy jesteś chłopakiem, czy dziewczyną – treningi brazylijskiego jiu jitsu możesz rozpocząć w każdym wieku. Ważny abyś zrobił pierwszy krok i przyszedł na pierwsze zajęcia. Grupa brazylijskie jiu-jitsu Białołęka w klubie MASADA zaprasza na pierwszy darmowy trening dorosłych i dzieci. Sprawdź grafik pod linkiem: https://masada-kravmaga.pl/grafik/

Co daje dzieciom trening BJJ?

Wszelkie sztuki walki to świetna forma zajęć ruchowych dla dzieci. Od małego dziecka warto uprawiać sport, w tym sporty walki, bo to często jedyna szansa na ogólnorozwojowe zajęcia małego człowieka. Nie musisz się zastanawiać czy brazylijskie jiu-jitsu jest dla dzieci. My to wiemy doskonale. Dzieci w klubie Masada uczą się nie tylko technik tego stylu walki ale także bezpiecznego współzawodnictwa, mając przy tym wiele radości, spalania kalorii i umysłowego odpoczynku.

Warto również wspomnieć, że dzieciom ale także dorosłym sztuki walki, więc brazylijskie jiu-jitsu także dają pewność siebie oraz możliwość uczestniczenia w grupie osób o tych samych zainteresowaniach.

Czy warto rozpoczynać treningi BJJ po trzydziestce?

Wiele osób zastanawia się czy jest jakaś górna granica wieku, od której nie ma sensu rozpoczynać treningów sportów czy sztuk walki. Pamiętaj, nigdy nie jest za późno aby wejść na matę w białołęckim klubie MASADA i zacząć treningi BJJ. Nie ważne czy jesteś po 30, czy po 40 – brazylijskie jiu-jitsu jest dla Ciebie. Tak samo nie jest ważne jakiej jesteś płci. Trenują u nas także panie i świetnie sobie radę. Ten sport jest dla każdego.

Pierwszy trening BJJ.

Co warto mieć ze sobą na pierwszy trening brazylijskiego jiu-jitsu? Nie musisz od razu kupować gi (kimono). Wystarczy swobodny strój sportowy oraz butelka wody.

Treningi BJJ Warszawa Białołęka.

Klub MASADA zaprasza na treningi BJJ Warszawa Białołęka we wtorki i czwartki. O 17.30 trenują dzieci a od 18.30 dorośli. Treningi BJJ prowadzone są przez trenera posiadającego czarny pas BJJ.

Masz pytania? Chcesz się zapisać na treningi brazylijskiego jiu-jitsu na warszawskiej Białołęce? Dzwoń lub pisz.