Co daje trenowanie sportów walki?

Czy boks, kickboxing, BJJ, Krav Maga jest dla wszystkich ? Może nie zawsze ale nie będziesz tego wiedział dopóki nie spróbujesz. Zanim wybierzesz swój klub sportów walki poniżej zbiór informacji czego możesz się spodziewać na sali treningowej. Co dają sporty walki ? Poczytaj i przyjdź na próbny trening do wybranego klubu w Warszawie.

Sporty walki czy sztuki walki?

Dla osoby, która nigdy nie miała styczności ze sportami lub sztukami walki znalezienie różnić być może będzie bardzo trudne, przynajmniej na początku. Pamiętaj. Sporty walki to nie sztuki walki i odwrotnie.

Główne założenie sztuk walki, jak np. karate kyokushin to  rozwój i samodoskonalenie. Wschodnie sztuki walki zawierają trenowanie form i układów walki. Mimo, że sztuki walki to nie nauka realnej samoobrony, to jednak znajdują wielu zwolenników. W niektórych sztukach walki, jak wspomniane karate kyokushin są walki sportowe ale uderzenia pięścią kierowane są na strefę klatki i brzucha.

Sporty walki nastawione są na rywalizację sportową – na macie lub w ringu. Przykładem jest boks, kickboxing czy zapasy.

Musisz wybrać co chcesz trenować. Pamiętaj, że nie od razu będziesz toczył pojedynki. Na początku nauka podstawowych technik, poruszania oraz wyrabianie kondycji to codzienność każdych zajęć.

Dlatego warto skorzystać z oferty darmowych zajęć oferowanych przez warszawskie kluby sportowe.

Sztuki i sporty walki a nauka samoobrony.

Odmiennie od sportów i sztuk walki trzeba rozpatrywać zajęcia związane z nauką samoobrony. To specyficzna kategoria treningów. Nie ma w nich trenowania form i układów a trenujący w grupach podstawowych nie mają sparingów. Dobry trening samoobrony to nauka skutecznych technik eliminowania przeciwnika. Co warte podkreślenia, adepci dobrych klubów Krav Maga w Warszawie uczą się wpierw unikania zagrożenia, skanowania otoczenia, poruszania w pozycji walki i prostych ciosów i bloków a następnie przechodzą do nauki wychodzenia z duszenia, dosiadu, obchwytów i obrony przed uzbrojonym agresorem. Jak wybrać dobry klub do nauki samoobrony? Ważne jest aby uczono jak najmniejszej ilości technik. Rozbudowany system samoobrony to już sztuka walki a nie skuteczność. Mniej znaczy więcej i tego się trzymaj.

Dlaczego warto trenować sporty walki?

Sporty walki czy też trenowanie Krav Maga to przede wszystkim dobra rekreacja ruchowa. Musimy się ruszać. Brak ruchu powoduje wiele chorób. To zapewne już wiesz. Co dają sporty walki? Krótka lista zalet:

  • zwiększenie sprawności fizycznej,
  • pomoc w schudnięciu,
  • poznanie własnego ciała,
  • koncentracja,
  • wyrzucenie złych emocji,
  • poprawa samopoczucia,
  • poznanie nowych osób.

Tak, to taki początek a potem po miesiącu, dwóch, może trzech zobaczysz, że to co na początku było trudne, teraz jest proste.

Uwierz nam. Sport wciąga.

Jaki wiek jest najlepszy by zacząć ćwiczyć?

Co do sportów walki czy nauki samoobrony, to wiek nie ma znaczenia. Jednak pamiętaj, że zawsze warto się badać.

Kluby w Warszawie mają różną ofertą dopasowaną do każdej grupy wiekowej.

MASADA oferuje zajęcia ze sportów walki i naukę samoobrony od 5 roku życia. Limit wieku by zacząć ? BRAK.

Zapraszamy.